Articles

Conform legislatiei in vigoare, nici un elev nu poate patrunde in incinta scolii fara semnul distinctiv  stabilit in unitatea noastra - ecusonul. Elevii depistati ca nu poarta ecusonul la vedere vor fi amendati cu suma de 5 RON.

La fiecare inceput de semestru bursele scolare se revizuie. Se pot depune dosare noi pentru burse sociale. Bursele stabilite in semestrul I vor fi pierdute de catre elevii care au 2 corigente sau medie la purtare sub 8 ori cumuleaza peste 10 absente nemotivate. Bursa Bani de liceu se revizuie lunar si se suspenda automat in cazul elevilor cu 20 de absente nemotivate, cumulate de la inceputul anului scolar.

Nu folositi telefonul mobil in incinta scolii.

Nu fumati in incinta scolii, nu consumati alcool sau substante interzise - in caz contrar riscati sa fiti amendati.

Nici un elev nu poate parasi incinta internatului fara bilet de voie semnat de diriginte.

Inapoi la pagina elevilor ...

Nu folositi telefonul mobil in incinta scolii.